Koncerty Gwiazd na wrocławskim Rynku

W ciągu całego roku jest wiele okazji do zabawy. Jedną z imprez, którą w szczególnie skrupulatny sposób większość z nas stara się zaplanować, jest oczywiście sylwester. Wiele miast na terenie całego kraju zaprasza swoich mieszkańców oraz przyjeżdżających gości do wspólnej imprezy na organizowanych na rynku koncertach. Sylwestrowy koncert gromadzi naprawdę wiele osób. Taka impreza co roku organizowana jest także we Wrocławiu. Specjalnie rozłożona na tą okazję scena gości wielu utalentowanych artystów, którzy w fenomenalny sposób rozgrzewają (mimo zimowego chłodu) zgromadzoną na wrocławskim rynku publiczność. Każdego roku zapraszane są nowe gwiazdy, których pojawienie się ogłoszone jest już zwykle znacznie wcześniej. Dotychczas na wrocławskim rynku pojawili się tacy artyści jak na przykład: Maryla Rodowicz, Dorota Doda Rabczewska, Lady Pank, Modern Talking czy też na przykład Afromental.

Muzyczne występy to oczywiście główna atrakcja wrocławskiej nocy sylwestrowej organizowanej na rynku. Uczestniczenie w artystycznych występach na żywo daje niewątpliwie znacznie większe emocje niżeli śledzenie telewizyjnych audycji z muzycznych koncertów. Ta impreza ma również wiele innych zalet. Przede wszystkim plusem rynkowego koncertu sylwestrowego jest wolny wstęp, co oznacza możliwość spędzenia niezwykle taniej nocy sylwestrowej, który nie wymaga od uczestników uiszczenia żadnej opłaty. Kolejną zaletą, być może nie dla wszystkich, jest brak konieczności długich przygotowań (na przykład wizyty i fryzjera, kosmetyczki, zakupu kreacji), a tym samym jednocześnie zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Dużym plusem jest również przepiękna zabudowa wrocławskiego rynku, która w niebagatelny sposób wpływa na panujący podczas tej nocy klimat.

Władze samorządowe Wrocławia dbają o to, aby sylwestrowa zabawa na rynku była nie tylko niezwykle atrakcyjna pod względem ilości zapraszanych gwiazd, ale również w pełni bezpieczna. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by wszystko zapiąć na przysłowiowy „ostatni guzik”. Przy imprezie pracują specjalnie przeszkoleni ochroniarze, którzy zabezpieczają plac zajmowany przez publiczność. Każda impreza masowa niesie pewne ryzyko związane z dużą ilością ludzi, dlatego też troska o bezpieczeństwo jest niezwykle ważnym elementem, który bezwzględnie należy wziąć pod uwagę w trakcie jej organizacji. Wrocławski rynek stoi podczas sylwestrowej nocy otworem oczywiście przed wszystkimi, jednak warto pamiętać, że koncert ten nie powinien być okazją do nadmiernego upojenia alkoholowego, a raczej do wspólnej muzycznej zabawy, podczas której w kulturalny sposób czekamy na powitanie Nowego Roku.